Anne Olmalı Mı? Olmamalı Mı?

Annelik Duygusu

Anne olmayı her zaman çok istedim. Fakat hep bir yoğunluk, koşuşturmaca içerisindeydim yada hep bu bahanelere sığınarak erteledim.
Yıl 2020 hayat şartları, sağlık koşulları ve insanlar son derece zor. 1 yıl sonrasını değil, 1 ay sonrasının hayalini kuramaz olduk. Böyle bir dünyaya bir çocuk getirmeli mi?

Kübra Ünlü (1)

Dünyaya Bir Bebek Getirmek

Dünyaya bir bebek getirmekten ötesini düşündüm hep, sanırım birazda korktum. İnsan hayatındaki insanın doğru insan olduğundan emin olup dünyaya bir bebek getirmeli, sorumsuzca dünyaya bebek getirip sadece anne ya da baba büyütmemeli, hep tek taraftan sevgi ya da fedakarlık görmemeli. Etrafımda ki evli çocuk sahibi arkadaşlarım veya kuzenlerim pekte iyi örnek olmadı sanırım.

Dünyaya getirilen küçücük bir varlık ve her şeyi ile sana bağlı. Sağlığı, açlığı, tokluğu, temizliği gelişimi ve daha binlercesi büyük bir sorumluluk. Bebek ile ilgilenmekten kendisine ya da eşine yeterli zamanı ayıramayan ya da bebeğine yeterli vakti ayırmayan onu hayatında ilk sıraya koymadan bencilce yaşayan insan topluluğu!! Tüm bunları gördükçe insan bir adım geri atıyor.
Her ne kadar kötü örnekler olsa da bunun yanı sıra çok güzel örnek olan anne babalar da var. Her zaman olumsuzluklara rağmen, güzelliklere yönelmeliyiz 🙂

Kübra Ünlü (3)

Anne ve Baba Olmak

Hayatımda güvendiğim, ”çok iyi baba olur” dediğim insanla yeni bir yola başladık. İlerleyen süreçte, en kısa zaman da bu duyguyu tatmak istiyorum. 45 günlükken sahiplendiğim 7 yaşında ki köpeğim Lokum hanımın bakımını ve sorumluluğunu birlikte üstlendik. Köpek değil evin bir bireyi ve bizim kızımız, canımız

 Kıyafeti, şampuanı, yemeği, uykusu her şeyi düşünüyoruz ve çok keyif alıyoruz. Tabi eve tuvaletini yaptığında da kahkaha ile temizlediğimiz çok zaman oldu 🙂

Lokum hanım sayesinde   bir an önce anne ve baba olmak istediğimizi keşfettik. Bebeğimiz bir an önce olsun ve lokum ile o da tanışıp güzel vakit geçirsin istiyoruz.  Olumsuz mutsuz evliliklere rağmen güzel duyguları kaybetmeden umudu yitirmeden  ayakta kalmaya çalışıyoruz.

Sevgi İle Büyütmek

Kısacası, hayatımızdaki güzel insanlar ile her şeyi güzel kılmak bizim elimizde. Dünyaya getirilen bir bebeğin annesiz ya da babasız büyümesi, ilgisiz sevgisiz büyümesi, topluma ve kendisine nasıl faydalı olabilir ki? Amaç dünyaya bir çocuk getirmek değil, doğru zaman da doğru birer ebeveyn olmak, aynı heyecanı yaşayıp paylaşmak gerektiğine inanıyorum.
Bütün çocuklar sevgi ile büyümeli..

Kübra Ünlü (4)

 Blog sayfasının yazarı sevgili Duygu Doğan lise arkadaşım, canım arkadaşım ilerleyen süreçte anne adayı olduğumda en iyi yol göstericim, destekçim, tavsiyelerine harfiyen uyacağım harika bir annesin 🙂  Benim en güzel örneğimsin. Başarılarının devamını diliyor, bana da düşüncelerimi paylaşma şansı sunduğun için teşekkür ediyorum..

Konuk Yazar: Kübra Ünlü
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Bir cevap yazın

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar