Blog Yazmaya Nasıl Karar Verdim?

Herhangi bir konuda duygularımı ifade ederken, doğru cümle olmasa bile hislerimi karşılayacak, etkili nitelikte cümleler kurmaya özen gösterdim demeyeceğim. Özen göstermek için üzerinde düşünmek gerek. Ben düşünmeden yazdığımda hislerimi daha iyi kaleme döküyorum. Haa sonra ayıp olmasın diye üstünden düzeltmeler yapılabilir 🙂 Ancak olduğu gibi aktardığımda kelimeler birbirine tutunur ve istediğim cümleyi oluşturur. Bu yönüm yakın çevrem tarafından hep fark edilmişti. Eşimde bu kişilerden biriydi.

Blog Yazmaya Nasıl Karar Verdim?

Bir gün eşimle konuşurken “senin güçlü bir hitap yeteneğin var neden bu durumu yazıya dönüştürmüyorsun, hadi sana blog sitesi açalım” dedi bir anda.
Hiç aklımda yokken “ya neden olmasın” diye düşünmeye başladım. “Ne hakkında yazabilirim? Nasıl olacak? sorularıma cevap ararken yeni anne olmanın getirdiği taze bilgileri insanlarla paylaşabilir, kendimden bir parça hayatlarına dokunabilirim diye düşündüm. Faydalı yazılar yazdığımı düşünüyorum. Anne olmak isteyenlerin karşılaşacağı durumlar ya da anne olup aynı yolu yürüdüğümüz insanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmekten ne zarar gelebilir ki?

Anne olmaya adım atarken çok fazla araştırdım ve okudum. Yaşadığım duygu durumlarının aynısını yaşayan insanlar gördükçe dahada motive olmaya başlardım. 
Sizinde yazılarımda “Evet bende de oldu” hissiyatıyla yalnız olmadığınızı hissettirmek için yaşadığım deneyimleri, kendi görüşlerimi paylaşmak istedim.
Okumayı çok sevmeyen insanlarda var tabi. Sıkıcı gelebilir ancak erinmeden bir yerden başlarsanız cümlenin sonunu keyifle getirecek sinizdir.

Blog ismine karar verirken çok süslü değişik bir şey olsun istemedim. Yazacağım yazılar bir annenin içinden geldiği gibi olacaksa blog ismi de ”anneceblog” olsun dedik 🙂

Yazılarımı Nasıl Yazıyorum?

Alıntı, yapay olan hiç bir şeyi sevmiyorum. O anda içimden ne geliyorsa yazıyorum. Sadece ortamın biraz sessiz olmasına özen gösteriyorum. İçimdeki sesi dinliyorum. O söylüyor bende yazıyorum 🙂
Yazım bittikten sonra eşime okuyorum ve çok nadir de olsa kelime eksiltme, düzeltme işlemleri yapıyoruz. Hatta eşim bazen “bu cümle devrik gibi” dediğinde, “bırakalım doğalında kalsın” diyerek olduğu gibi size geçmesini sağlıyorum.

Blog Yazmak Ne İfade Ediyor

İçimdeki beni yazıya dökmek, nedendir bilmem ama heyecanlandırıyor. Belki konuşurken anlat bu deneyimleri deseniz bu kadar şey bir anda sözcüklerimden dökülmez ama kalemimden dökülüyor. Yazarken keyif alıyor,  daha çok şey üretmek için çabalıyorum. Bir günlük edasında içimi döküyormuş hissi mutluluk verici 🙂

Yolun daha çok başındayım biliyorum. Büyük adımlara giden yolda, küçük adımlarımın köprü rolüne saygı duyarak bekliyorum. Ama bu işi çok sevdim.
Başlarda ”olur mu acaba” diye düşünürken, şimdi daha büyük hayallerim ve annece umutlarım var 😉 Her şey için zaman gerekiyor. Güzel şeyler de zamanla olur 🙂

 91,197 kez okundu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar