Çocuk Yapınca Her şey Düzelir Mi?

Mutlu Evliliğin Sırrı Çocuk Mu?

Eşimle aram kötü, artık eskisi gibi değiliz, benimle de ilgilenmiyor, beni sevmiyor mu?, neden evlendikten sonra değişti? ….
Çocuk yapın düzelir?
…. düzelir.
Bu cümleyi duymaktan nefret ediyorum gerçekten nefret.
Bir çocuğa nasıl bu kadar anlam yükleyebiliyorsunuz? Kendi iç egonuzu, kendi yapınızı değişmeye çalışmadıktan sonra bunu deneme yanılma gibi düşünüp minik bir kalbe sorumluluk veriyorsunuz?

Çocuk Doğurmak Mı? Yetiştirmek Mi?

İnanın çocuk yapmak zor değil. Yetiştirmek zor.
Çocuktan sonra eşinizle aranızda daha çok soğukluk giriyor, çocuk sorumluluğu ön plana alınıyor artık hattınızın merkezi o oluyor desem ne düşünürdünüz?
Çevremde çok fazla insandan bunu duyuyorum çocuk kimseyi değiştirmez değişmek isteyen insan kendi iç sesiyle yaptığı özeleştiriyle yola koyulur. Çocuk yapmak için hedefiniz değişmeyecek birini kendine bağlamaya çalışmanız olmamalı. Siz düzeltemediğiniz ilişkinin içine masum bir canlıyı da alıp onun hayatını etkileyecek bir kararın ortasında bırakmaya hakkınız yok.
Çocuk yapmak büyük sorumluluk, zaman, sevgi, hoşgörü, saygı, emek ister. Bunu size sunamayacak potansiyeldeki birisinin kucağına verdiğiniz çocuk anlam ifade etmez. Çok güzel bir söz okumuştum geçenlerde “ çocuk için annesi ve babasıyla ilişkisi en önemlisi de anne babasının ilişkisidir “ gibi bir cümleydi. Ayrı ayrı çocuğunuzla ilgili olmanız yeterli olmayacak birbirine saygılı aşkla bakan iki insan olmadıkça çocuğunuz hep eksik kalacaktır. Bunu kendinize yapabilirsiniz ama ona yapmaya hakkınız yok bana göre.

Doğru Kişiyle Gelen Mutluluk

Birbirine aşık ve her koşulda destek bir eşe sahibim. Biz kızımız olduktan sonra her evde olacağı gibi yapılan tartışmalarda hep daha dikkatli olmaya kızımızın yanında birbirimizden özür dilemeye özen gösterdik.
Bu değişimi gösterebilecek insanla evliyseniz çocuk yapmalısınız bana göre telafi edemeyecek birisiyle değil. Lütfen ülkemizde örneklerinizin görüyoruz ve hep diyoruz ya “ olan çocuğa oldu” evet en çok etkilenen ve yara alan onlar oluyor bunun bilincinde olalım. Dünyaya getirdiğimiz her canlının her sorumluluğu bizim elimizde ona sahip çıkalım.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

1 Yorum

  1. Armağan dedi ki:

    Tebrikler canım çok güzel yazmışsın

Bir cevap yazın

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar