Kız Annesi Olmak

Sağlıklı Olsun Yeter

Cinsiyet ayrımım hiçbir zaman olmadı. Tek istediğim bebeğimin sağlıkla dünyaya gelmesiydi.

Cinsiyeti Yanılması

Doktora cinsiyet öğrenmeye gittiğimizde “erkek” dedi. Hemen kabullendim ismini düşünmeye başladık hatta ismini “Eymen” koyduk eşimle. Bir süre oğlum diye sevdim karnımı 😂
Bir gün hafif bir ağrım oldu ve kendi doktoruma uzak diye başka bir hastahaneye gittim. Doktor Hanım “cinsiyetiniz öğrenmiş miydiniz?” Dedi. “Evet, erkek” dedim. Doktor “hayır, kız” dedi. Büyük bir şok yaşadım ve kendi doktoruma yazdım. Doktorum “ kontrole gel tekrar bakalım” dedi. Apar topar kendi doktoruma gittim “evet, kız” dedi. O zamana kadar oğlum diye sevdiğim bebeğim kızmış. İçim hiç rahat etmedi garantiye almam lazımdı ve ben ayrı ayrı 3 doktora gittim. Hepsinde de “kız” olduğunu teyit ettim. Ne yalan söyleyim ayrım yapmam ama “kız” olması şöyle bir içimi heyecanlandırmadı değil. .

Kız Annesi Olmak

Kız olduğu öğrenen herkes “çok şanslısın kızlar vefatıdır” dedi. Kendimden de biliyorum evet çoğunluk öyle ama yetiştirme tarzıylada ilgili bana göre.
Kız çocuğunun tadını büyüdükçe daha da iyi anlıyorum. Kıpır kıpır hareketleri, babaya yapılan cilveleri çok tatlı geliyor.
Onunla oyun oynarken yabancılık çekmiyorum. Bende bebek oynamayı çok severdim. Kızımı oynatırken aslında hala içimdeki çocukluğu durdurmadan kaptırıveriyorum oyuna kendimi 🙂
Erkeler duygularını çok belli edemezmiş derler.
Ben kızımın tüm duygularını içten hissediyorum. Şimdi konuşmaya da başladı. Bıcır bıcır hallerini izlemeye doyamıyorum. Cicili bicili giydirmek, süslemek, saçlarını taramak çok zevkli geliyor bana.
Büyüdüğünü hayal ediyorum. Ben annemle arkadaş gibiydim. Her konuda düşüncelerimi paylaşır, sohbet etmekten çok zevk alırdım. Şimdi kızımla yapacak olmanın heyecanı sarıyor içimi.
Daha bebek olmasına rağmen hasta olduğumda başımdan ayrılmıyor “annecim, öpüyüm” diyor. İçim onun sevgisiyle doluyor. Aynı dili konuşarak, birbirimizi anlayabiliyoruz.
Öz bakımında yabancı hissetmiyorum kendimi.
Kız bebeğin hissettirdiklerini oğlun olsa hissetmez miydin? Deseniz. “ Ben anneyim hissederim” derdim. Erkek çocukla da paylaşılacak çok şey vardır eminim.

(Soldaki Resim Kızım-Ben) 🙂

Anneysen eğer bu işin cinsiyeti olmaz. Belki içsel bir yanın azcık ağır basar ama sevgin hep aynı kalır .

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Bir cevap yazın

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar