Bebekle Tatile Gitmek

Tatil Başlasın

Yaz geldiği zaman herkesin aklında biraz dinlenmek, kendini yenilemek adına tatil planları vardır. Özellikle anneler “evden biraz uzağa gitmekte olur” düşüncesiyle yer, mekan fark etmeksizin o yolculuğa çıkmak ister. Bu durumu yaşamış biri olarak hazırlanan valizlerde en önemlisi bebeğinizin olanıdır. Eksiksiz hazırlamak ve işinize yarayacak eşyalar konusunda bilgi vermek isterim.

Bebek Valizinde Olması Gerekenler

Gideceğiniz tatil yaz tatiliyse, işinize yarayacak en fazla şey hava alan zıbınlar ve ipli ince tsirtler. Bebeğinize gereksiz kıyafet almaktan kaçınmalısınız bana göre. Ben yaz ayıda olsa her zaman 1 çift inde uzun kollu, yelek, uzun alt eşofmanı, çorap almaya özen gösteririm. Bunun dışında bebeğiniz için bez ve havuz bezi almanızda fayda var. Bebek havlusu, müslin de valize eklenmesi gereken şeyler. Kıyafetlerin dışında gittiğiniz yerde bebeğinizin rahatını korumak için, sinek gelmemesi için yağ, sinek böcek ısırdıkları için doktorunuzun önerdiği krem, güneş kremi, tırnak makası, şampuan, kulak çubuğu, ateş ölçer, ateş düşürücü, pişik kremi çantanızda muhakkak yerini almalı.

Bebekle Vakit Geçirmek

Tüm bunlar tamam olduğuysa gelelim tatilde bebeğinizle nasıl vakit geçireceğinize 🙂
Gittiğiniz yerde size destek olacak insanlar yoksa sadece mekan değiştirmiş olacaksınız ve her iş yine size kalacaktır. Buda hem bebeğiyle ilgilenen hem iş yapan bir anne için hava sıcaklığında göz önündeyse sıkıcı, yorucu ve “ hiçbirşey anlamadım” cümlesine kadar getirecektir.
Yardımcı olabilecek birileri varsa bebek bakımı dışında kendinizi iyi hissedeceğiniz şeyler yapabilirsiniz.
Tam anlamıyla bir tatil mi değil ama en azından değişiklik adında iyi gelebilir. En büyük odağınız bebeğiniz olduğu için tüm planlar onun keyfi ve rahatlığı için yapılır. Mesela ben deniz suyunu çok sevmiyorum ama çocuğum için keyif almaya çalışıyor ve onun yüzündeki tebessüme ortak olmanın keyfini çıkarmaya başlıyorum:)

Artık tatiller eskisi gibi kafama göre kısmından çıkarak çocuğuma göre şeklini alıyor ve akışa ayak uydurmak durumunda kalıyorsunuz.
Belki büyüdükçe yine eskisi gibi rahatlıkla tatil yapabilirsiniz ancak bir bebeğiniz varsa tatillerinize bebekle tatil komşu her zaman eklenecektir. Önemli olan anın tadını çıkartmak elbet büyüyecekler 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

1 Yorum

  1. Armağan dedi ki:

    Tebrikler canım çok güzel yazı olmuş 👏

Bir cevap yazın

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar