Hamilelikte Çalışmak

Hamilelikte Çalışmak

Hamilelikte Çalışmak!

Hamilelikte çalışmak ; Çalıştığın işe göre değişir. Hamileliği nasıl geçirdiğin, çalışmak zorunda olup olmaman  yada keyfi çalışmak istemenle ilgili bana göre . Kısacası her biri ayrı ayrı değerlendirilmeli.
Kendimden anlatmam gerekirse 🙂

Kurumsal bir firmada, firmalarımın taleplerini mail ve telefon yoluyla karşılıyordum. Çalışmayı ve işimi severek yaptığım için keyifle devam ediyordum.

Hamileliğimin ilk 3 ayı zor geçmişti  ( ”hamilelikte ilk 3 ay” yazımda detaylar vardı) Bu sebeple işe gitmek zulüm gibi geliyordu o dönemde.  Mide bulantımın geçmesi için ayaklarımı uzatarak azıcık yatmak iyi geliyordu ama çalışmamda gerekiyordu. Her gün diğerinden biraz daha iyi olsun diye gün sayıyordum.  Bulantılar geçtikten sonra işe gitmek daha keyifli olmuştu. Evde oturup ne yapacaktım ki? Hem kafam dağılıyor, hem kızıma kavuşmak için saydığım günler çabuk geçiyor,  hemde beni anlayan bir dostumla.
(Aynı dönem hamile kalmış iki yakın dost) sohbetler ediyor, bazen  günün  nasıl geçtiğini anlamıyordum.

Hamileliğin sonlarına yaklaşmaya doğru yine çekilmez, ayaklarımın geri geri gittiği o günlere  dönmek beni üzmüştü.  Artık ”evde ne yapacağım ki” demiyordum, ağırlaşmaya başladığım için evde uzanmayı, keyif yapmayı tercih ediyordum.

Şirkete gelmenin en iyi taraflarından biri yemeklerinin çeşit ve güzel olmasıydı :)) Evde o kadar çeşit tek başına ve artık çok büyümüş göbeğinle zordu tabi. İstediğim her şeyi alıyordum tabağıma. O tatlıları yok mu hepsinden 1 er tane alırdım,
utanmasam :)) Artık bir şeylerden keyif almamaya başladıkça çalışmak için o yemeklerde ikna etmiyordu.

Yaptığım iş gereği insanlarla konuşmak bazen hiç halin olmasa da zor geliyordu. Konuştuğun insanlara ” ben hamileyim canım konuşmak istemiyor ” diyemiyorsun tabi.

Tüm bunları değerlendirerek kendime ve bebeğime vakit ayırma isteğimle 32.haftamda doğum iznine ayrıldım. Kalan süreyi evimde dinlenerek geçirmek,  doğumuma hazırlık, kendime vakit ayırmak çok iyi geldi .

Hayatta hiç bir şey kendi ruh sağlığınızdan daha değerli değil , özellikle  bunu bebeğiniz için yapıyorsanız 😉

 1,188 kez okundu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on print
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler
Arşivler

Son Yazılar